|
Работники

Наша фабрика була організована в 1905 році і на той час називалася «Артель» На фабриці працювало до 30 осіб, випускалися гнуті стільці з круглою царгою.

На всіх процесах виробництва праця була ручною, за винятком виготовлення царги, для обробки якої застосовувався кінний привід.

В день випускалося 5-7 дюжин гнутих стільців. У 1909 році Артель мала чисельність до 70 осіб. Продукція відправлялася в Київ, Москву, Ленінград, та інші міста. Робота велася цілодобово, вночі працювали при гасових лампах, зарплата була низькою. Умови праці були вкрай важкі, деякі робітники працювали по 24 години. Використовувалася дитяча праця. У 1918 році Малинська меблева фабрика була націоналізована. На той час на фабриці працювало 100 чоловік.

1922, почалася реконструкція, частково були механізовані деякі процеси виробництва меблів. У 1928 році сталася пожежа, фабрика практично згоріла, але на протязі року, була повністю відновлена. Розширився асортимент виробів, так 1930 по 1940 Малинська меблева фабрика випускала таку продукцію: шафи, гнуті крісла, дивани; столи, стільці, матраци, лижі, гімнастичні кільця, рулі до автомобілів і багато іншого. Перед вітчизняною війною фабрика виготовляла дерев'яні ящики під патрони і снаряди. У 1944 почалися поновлюватися роботи з випуску гнутих стільців.

У 1956 році випуск гнутих стільців досяг 14000 шт в місяць, а в 1958 фабрика була перейменована в державну фабрику гнутих меблів. У 1959 році фабрику прийняв директор Смаглій Емільян Власович. Він працював до 1963 року. За цей період було механізовано багато ручних процесів, покращені умови праці. Зросла чисельність робітників до 300-350 осіб. Сировину фабрика почала отримувати із Закарпаття. У 1969 почалося будівництво нового виробничого корпусу що дозволило значно збільшити виробничі потужності та поліпшити умови праці робітників. Випускалася продукція на суму до 5 млн. рублів на рік асортиментом понад 20 одиниць виробів. Було більше 200 одиниць різного устаткування та механізовано багато процесів обробки деталей.